שתף

רשמתם את ילדכם לצהרון ויצ''ו? תשכחו מזה

16:29 30.07.2017

מה חדש בגדרה

 

עמותת ויצ"ו הודיעה כי תפסיק להפעיל צהרונים לילדים


עמותת ויצ"ו הודיעה היום (ראשון) כי תפסיק להפעיל צהרונים לילדים, החל מ-1 בספטמבר 2017, בשל אישור החוק שמגביל את גובה תשלום ההורים.

 

"כעמותה חברתית, אנו מחויבות לפרמטרים נוספים שההוזלה לא תאפשר לנו לעמוד בהם." כתבה המנכ"לית שרית ארבל במכתב להורי הילדים הרשומים ל-84 צהרוני העמותה באזור המרכז. "על רקע חוק הצהרונים, הודיע הארגון כי לא יוכל לשתף פעולה עם פגיעה באיכות השירותים לילדים ואיננו מתכוון לגשת למכרז."

 

 

 

לשון ההודעה:

*הודעה להורי ילדי הצהרונים*

הורים יקרים,
בשבוע האחרון עבר בכנסת ישראל חוק שמוזיל את עלות הצהרונים להורים עובדים. כארגון נשים חברתי, שפועל 97 שנים לעידוד יציאתן של נשים לעבודה, אנו מברכות על כך.
אלא שכעמותה חברתית, אנו מחויבות לפרמטרים נוספים שההוזלה לא תאפשר לנו לעמוד בהם. הטיפול ביצירת רצף חינוכי איכותי, אינו יכול להתבסס רק על הוזלת המחיר. הוא חייב לתת מענה מערכתי איכותי ורציני. עלות של 935 ₪ יכולה לתת מענה בסיסי בלבד - לא לכולם: להורים יחידניים, שקיבלו הנחות, לאימהות שעובדות בחלקיות משרה, למשפחה שיש בה יותר מילד אחד, למענה למשפחות שנקלעות למצוקה כלכלית או אחרת, לגמישות והבנת צרכים ייחודיים, לפיתוח תכניות והכשרת הצוותים, לפיקוח על איכות האוכל, לארוחות בוקר בימים ארוכים, לתקשורת רצופה עם ההורים, ולנוכחות של מערך הפיקוח בשטח, שכלל עד כה רכזת פדגוגית לכל 20 צהרונים, על מנת להיות ערוכות לתת מענה לכל משבר בזמן אמת.


על רווחי הצהרונים דובר רבות בתקשורת. כעמותה, אנו לא עסוקות במספרים וברווחים. הכנסות הצהרונים, שהיו נמוכים בהרבה מהמספרים שפורסמו באמצעי התקשורת, שימשו לכל אלו, שכן איננו מחויבים לרווחים או לחלוקת דיווידנדים.


אנו מאמינות שגם מסגרת הצהרונים היא מסגרת חינוכית, שבמרכזה ניצבת טובת הילד. מעטפת השירותים של הצהרון חייבת לכלול צוות חינוכי עם תנאי העסקה זהים לצוותי הבוקר, ימים ארוכים, קייטנות קיץ, ליווי צמוד של רכזות פדגוגיות וגמישות והתאמה לכל סוגי המשפחות.


שעות פעילות הצהרונים קשות לילדים, שמגיעים אחרי יום לימודים. מסגרת איכותית מחייבת מענים שמרחיבים את המענה שהם מקבלים בבוקר ולא מצמצמים אותם.


בשל כל אלו אנו נפרדות בצער ובדאגה, מהפעלת הצהרונים אותם לווינו עשרות שנים.


אנו אסירות תודה, למנהלות הצהרונים, לצוות האדמיניסטרטיבי, לרכזות הפדגוגיות, ובמיוחד לגננות ולסייעות על עבודתם המסורה והמקצועית, בלעדיכן כל זה לא היה אפשרי.
אנו מודות לספקי המזון, החוגים והציוד הנאמנים שליוו אותנו.


אנו מודות לכם ההורים, על האמון שנתתן בנו והפקדתם בידינו את היקר מכל, את ילדיכם.


עשינו כמיטב יכולתנו.


שימו לב:
מעונות היום לגיל הרך (ילדים בגילאי 0 עד 3 שנים) אשר מפעיל הארגון ברחבי הארץ ימשיכו לפעול כסדרם ואינם קשורים להודעה על הפסקת הפעילות בצהרונים בתל אביב ובגבעתיים, הפועלים במסגרת גני העירייה ומיועדים לילדים בגילאי 3-6.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...