שתף

ספרים רבותיי, ספרים!

11:46 21.08.2017

מה חדש בגדרה

 

מאת: זהר נוי www.readbooks.co.il

 

ספרים - מומלצי השבוע

 

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

נסיעה בלתי נשכחת

'קרוואן בשניים' מאת מייקל זדוריאן, מביא את סיפורם של אלה וג'ון רובינה, הנשואים באושר כבר יותר משישים שנה. שניהם בשנות השמונים שלהם, אלה חולה בסרטן וג'ון סובל מאלצהיימר מתקדם. סיפור מסעם הוא סיפור מריר-מתוק, כתוב בהומור, בחיבה ובנגיעת אירוניה. הם אמנם נמצאים בסתיו חייהם, אך הם נחושים להוכיח שכאשר מדובר בחיים עצמם, אדם יכול לבקש לעצמו עוד תוספת זמן קטנה בחברת אהוביו - גם אם כולם מסביבו חושבים אחרת. במשך שנים רבות מדי הרגישו חנוקים תחת השגחתם של ילדיהם הבוגרים ושל הרופאים שלהם, שמנהלים את חייהם. כעת הם משתוקקים לצאת להרפתקה אחת אחרונה. הם חומקים מביתם שבפרברי דטרויט בקרוואן הישן שלהם, עולים על כביש 66 המיתולוגי, ויוצאים למסע חסר גבולות, מצחיק וקורע לב בדרכיה האבודות והאינסופיות של אמריקה כשהכיוון - דיסנילנד. במהלך המסע חווים השניים חוויות והרפתקאות שונות ומשונות ונפגשים עם אנשים מכול השכבות של אמריקה. במשך היום הם עוצרים באתרי תיירות שאבד עליהם הכלח ובלילות הם צופים בשקופיות מחופשות שערכו בעבר. במסעם הם מקבלים עזרה בלתי צפויה מנער מתבגר מרדן, מצליחים להתחמק מטיפוסים אפלים ומפוקפקים ואפילו נעצרים על ידי המשטרה. (מאנגלית: ימימה עברון, הוצאת דני ספרים, 256 עמודים).

 


הוא ידע יותר מדי

'רצח רוג'ר אקרויד' מאת אגתה כריסטי נחשב אחת מאבני היסוד של ספרות הפשע. הוא היה אחד הספרים האהובים על אגתה עצמה ונבחר לאחד משלושת ספריה האהובים ביותר בכל הזמנים, בסקר בין-לאומי שנערך ב-2015. במשאל שערכה אגודת סופרי המתח בבריטניה בקרב מאות הסופרים החברים בה, נבחר ספר זה לרומן הפשע הטוב ביותר שנכתב מעולם בסוגה 'מי עשה זאת'. רוג'ר אקרויד ידע יותר מדי. הוא ידע שהאישה שהוא אוהב הרעילה את בעלה הראשון, הוא גם חשד שמישהו סוחט אותה. ואז התקבלה הידיעה הנוראה שהיא נטלה את חייה באמצעות מנת יתר של סם. ובכל זאת לידיו של מר אקרויד מגיע בדל מידע אחרון ומכריע. למרבה הצער, לפני שהוא מספיק לקרוא את מכתבה האחרון הוא נדקר למוות בחדרו. הבלש הרקול פוארו נקלע על כורחו לחקירת הרצח המחריד, ועומד לגלות מסקנות שיפתיעו אף אותו עצמו. (מאנגלית: מיכל אלפון, הוצאת עם עובד, 306 עמודים).

 

 

סודות משפחתיים

'האמת שלנו' מאת אנני ברוז הוא סיפור חכם, שנון ושופע חיוניות, המאיר את כוחן של הנאמנות והסליחה, הזיכרון והאמת, והאומץ הנדרש כדי לעשות את הדבר הנכון. בעקבות סירובה של לילה בק להינשא לבחור רכרוכי אך עשיר שייעד לה אביה הסנטור, היא מנושלת מקצבתה ונשלחת לעבוד בעיירה שכוחת אל במערב וירג'יניה. מנותקת ממשפחתה ורחוקה מחיי המותרות שלהם הורגלה, לילה מעבירה את הקיץ של שנת 1938 בחדר שכור בבית משפחת רומיין. היא לומדת להכיר את ג'וטי הרווקה המגדלת בעצב את בנותיה של פליקס, אחיה הגרוש, וכשהיא פוגשת אותו היא נכבשת בקסמו בסערה. גם וילה רומיין, בתו בת ה-12 של פליקס, מנסה להתקרב אל אביה. היא עוקבת אחריו במטרה לחשוף את החיים הסודיים שהוא מנהל, אבל אינה מצליחה לפענח את שברי המידע שהיא אוספת. היא משערת שהכול קשור לאסון הנורא שקרה לפני שנים, כשבית החרושת המשפחתי נשדד ונשרף, אבל לא ברור לה איך. בחושיה הילדותיים היא מבינה שסבך הסודות המשפחתיים מסתיר אמת מורכבת שמסוכן לחשוף. (מאנגלית: טל ארצי, הוצאת כתר, 511 עמודים).

 

 

המציאות מסובכת מאוד

'אהבה מפורסמת' מאת רבקה סרל הוא הראשון בטרילוגיה לבני נוער. פייג' טאונסן בת ה-17 תמיד חלמה לראות את שמה על המסך הגדול באולם הקולנוע, אבל אף פעם לא חשבה שזה באמת יקרה. עד היום שבו זה בדיוק מה שקורה: היא ניגשת לאודישן ומקבלת את התפקיד. היא, תלמידת תיכון אנונימית, עומדת להפוך לכוכבת טרילוגיית הסרטים המדוברת ביותר בעולם הקולנוע. פתאום היא בהוליווד, מוקפת מאפרים, מלבישים, אנשי שיווק ובמאים, והעיקר, השחקן שלצידה הוא ריינר דבון, אחד הכוכבים הנערצים בעולם. ריינר מחזר, פייג' נענית, אבל כשעל סט הצילומים מופיע ג'ורדן, הצלע השלישית במשולש הרומנטי הקולנועי, החיים מתחילים לחקות את הקולנוע. היא נקרעת, לא יודעת בדיוק מה היא רוצה ואת מי. היא רחוקה מהבית ומהחברים הטובים, והיא צריכה להבין מי היא ואיך תוכל לנווט את דרכה בעולם השואו-ביז. החלום שלה אולי התגשם, אבל מתברר שהמציאות מסובכת מאוד. (מאנגלית: נועה שביט, הוצאת כתר, 256 עמודים).

 

 

רק התקווה נמשכת לנצח

'צל ההר' מאת גרגורי דייוויד רוברטס הוא ספר המשך ל'שאנטראם' שהציג חבורה של דמויות בלתי נשכחות, החל בלין, אסיר נמלט אוסטרלי שמתפרנס מזיוף דרכונים בסניף של המאפייה בבומביי. לין נאלץ לפלס את דרכו בבומביי תחת שליטתו של דור חדש של דונים, הפועלים על פי חוקים חדשים. הוא איבד שני אנשים יקרים ללבו: קאדרבאי, דמות האב בחייו, וקרלה, הנפש התאומה שלו אשר נישאה לאיל תקשורת הודי יפה תואר. לין חוזר ממסע הברחות לעיר שכמדומה השתנתה יותר מדי, מהר מדי. רבים מחבריו הוותיקים נעלמו, מנהיגוּת המאפייה החדשה הולכת ומסתבכת באינטריגות מסוכנות ואלימות, וקדוש אגדי קורא תיגר על כל הדברים שלמד לין על אהבה ועל החיים. אבל הוא לא יכול לעזוב את עיר האיים: קרלה, והבטחה הרת גורל, מסרבים להרפות ממנו. (מאנגלית: קטיה בנוביץ', הוצאת כנרת זמורה, 942 עמודים).

 

 

האזינו לתכנית 'ספרים סופרים ומה שביניהם' ברדיו קס"ם 106FM, של כותב המדור, זהר נוי:

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...