שתף

ספרים רבותיי, ספרים!

11:35 07.08.2017

מה חדש בגדרה

 

מאת: זהר נוי www.readbooks.co.il

 

ספרים - מומלצי השבוע

 

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

להתמודד עם הטראומה

'סוזן שחורת העין' מאת: ג'וליה היברלין הוא מותחן פסיכולוגי מקורי ומרתק העוסק, לצד חקירת רצח מורטת עצבים, בטראומה ובהתמודדות איתה. חייה של טסה נחלקים לשניים: לפני החטיפה ואחריה. שלושים ושתיים השעות שבהן הוחזקה בשבי נמחקו מזיכרונה. היא יודעת רק את מה שסיפרו לה: היא נמצאה חסרת הכרה בשדה פרחים, מוקפת בקורבנותיו הקודמים של החוטף. נדמה לה שהיא דיברה עם הנערה ששכבה לידה בשדה, אבל כולם אומרים לה שזה לא ייתכן, שהנערה כבר מתה. כמעט עשרים שנה אחרי החטיפה היא חושבת שהכול כבר מאחוריה: החוטף נשפט, הורשע וממתין להוצאתו להורג, חייה שבו למסלולם ואפילו יש לה בת. הטיפול הפסיכולוגי שעברה אחרי החטיפה, העיוורון הזמני שלקתה בו בעקבות הטראומה והניסיון לשחזר את שעות האימה כדי שתוכל להעיד במשפט נגד האיש, כל אלה הם זיכרון רחוק. היא נחושה לחיות חיים נורמליים הרחק מאור הזרקורים. אבל אז מישהו שותל מתחת לחלון חדרה רמזים המעידים על כך שהאיש שיושב באגף הנידונים למוות חף מפשע ושהחוטף האמיתי עדיין חופשי. חוששת לחייה היא נאלצת לצאת למסע מכאיב בעקבות זיכרונות שנקברו מזמן ולנסות למצוא בהם את האמת. (מאנגלית: אורלי מזור-יובל, הוצאת כתר,  417 עמודים).

 

 

סיפור הרפתקה מטלטל

'דרך הנקמה' מאת: אנתוני וארן לוקח את הקורא מהיערות של בורמה אל שכונות העוני של לונדון ואל המערב הפרוע של העולם החדש. מסע זעם מסחרר שבמרכזו גיבור בלתי נשכח שחוצה  את העולם בחתירה אחר נקמה וגאולה. העלילה לוקחת לבורמה של שנת 1852. ארתור באומן הוא סמל בחברת הודו המזרחית הנשלח למשימה סודית במהלך מלחמת אנגלו-בורמה השנייה. המשימה כושלת, והלוחמים נופלים בשבי ועוברים עינויים. לאורך מסע התלאות שלהם מילה אחת הופכת למנטרה של באומן, מילה שתעצים את כוח הסבל שלהם מול העינויים המזעזעים: 'לשרוד'. רק מעטים מצליחים להימלט משם בחיים. שנים לאחר מכן, בלונדון, כשהוא נלחם ברוחות הרפאים שלו מבעד למבוך של אלכוהול ואופיום, באומן מגלה בתעלת ביוב גופה שהושחתה כליל. נדמה שהקורבן עבר אותה התעללות כמו בג'ונגל של בורמה. והמילה "לשרוד" נמרחה בדם ליד גופתו. באומן משוכנע שהאשם במעשה הוא אחד האנשים שהיו איתו בשבי ומחליט ללכוד אותו. (מצרפתית: מונה גודאר, הוצאת כנרת זמורה, 496 עמודים).

 

 

מסע בזמן

'רכבת הבוקר לפריז' מאת: ז'אן-פיליפ בלונדל מתרחש ברכבת הבוקר בדרכה אל פריז. גבר ואישה שלא התראו יותר מעשרים וחמש שנה מתיישבים במקרה זה לצד זו. הם מזהים אחד את השנייה אך לא פוצים פה במשך כל הנסיעה. הוא, פיליפ שהיה עלם חמודות, החתיך של השכבה והבלתי מושג, הפך לגבר כרסתן, רופס וקמוט. היא, ססיל, שהייתה אפרורית ולא בולטת ושאת ליבה שבר, הפכה לאישה מצודדת. ברכיהם מתחככות. מלבד מילות נימוס אקראיות, הם לא פוצים פה. יש יותר מדי משקעים ביניהם, יותר מדי מה לומר. הנסיעה ברכבת הופכת למסע בזמן שבו נחשף סיפור אהבתם הבוסרית והפוצעת. (מצרפתית: רמה איילון, הוצאת כתר, 471 עמודים).

 

 

חתולה אורחת

'חתולה אורחת' מאת: טקשי היראידה זכה בפרס ספרותי חשוב ביפן. העלילה מתרחשת בשנת 1988, שלהי תקופת שלטונו של הקיסר הירוהיטו. יפן חווה בום כלכלי חסר תקדים ומחירי הדיור מאמירים. זוג צעיר וחשוך ילדים, משורר ועורכת ספרים, מחליט להעתיק את מגוריו למבנה קטן הממוקם בתוך גינה מטופחת ורחבת ידיים של בית מסורתי יפני רחב מידות השייך לזוג קשישים. אחד הסעיפים בחוזה השכירות של המבנה אסר על החזקת ילדים וחיות מחמד. בני הזוג לא רצו ילדים באופן מיוחד וגם לא הייתה להם אהבה מיוחדת לחתולים ועל כלב לא היה מה לדבר, שהרי שניהם אנשים עובדים. הם מקפידים על שגרת חיים שקטה וצנועה ומעוטת תקשורת עד שיום אחד השגרה מופרת כשחתולה מתחילה לפקוד את חצר ביתם. השגרה מופרת, החיים נראים לפתע פחות אפרוריים וקרן אור מאירה את חייהם. (מיפנית: עינת קופר, הוצאת כתר, 149 עמודים).

 


האם אהבה היא סכנה?

'עלטה' מאת: לורן אוליבר הוא הספר השני בטרילוגיה לבני נוער 'הזיה'. ללנה לא נותר דבר: החיים שהכירה, האנשים שאהבה, הנערה שהייתה. כולם נעלמו והיא נשארה לבד באפלה. חברי המחתרת מצילים אותה ממוות אכזרי בישימון והיא מצטרפת אליהם, חיה מבחוץ; כבויה מבפנים. כל זה משתנה כשמוטלת עליה משימה סודית לעקוב אחרי ג'וליאן פיינמן, בנו של אחד מבחירי הממשל, גדול אויבי המחתרת. במתקפה לא צפויה ג'וליאן ולנה נכלאים במעמקי האדמה, והיא מוצאת את עצמה בתא אפל עם צעיר המסמל את כל מה שהיא מתעבת. אבל מתוך העלטה עולות תובנות חדשות וניצת ניצוץ של תשוקה אסורה, כזו שתשיב ללנה את החיים או תלכוד אותה בתהומות המוות. (מאנגלית: אביגיל בורשטיין, הוצאת כנרת זמורה, 288 עמודים).

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...