שתף

ספרים רבותיי, ספרים!

18:38 30.07.2017

מה חדש בגדרה

 

מאת: זהר נוי www.readbooks.co.il

 

ספרים - מומלצי השבוע


קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

חדשים לילדים: ראשית קריאה, ללמוד, לדעת ולהכיר

ראשית מידע

'החיים מתחת למים' מאת פיונה פאצ'ט, הוא ספר בסדרת 'ראשית מידע', שיצאה לאחרונה במהדורה מחודשת בפורמט גדול. זוהי סדרת ספרים יפהפייה, הנותנת מידע בסיסי וחשוב על נושאים שונים האהובים על הילדים. בספר זה ילמדו הילדים, בין היתר, על החיים במים, אילו יצורים חיים על קרקע הים, איך שוחה סוסון ים ומיהו הכריש הגדול ביותר. הם יפגשו דולפינים, מדוזות, תמנונים, צבי ים, ודגים מהירים שיכולים גם לזנק באוויר. הם ילמדו על התכסיסים החכמים שבהם משתמשים דגים כדי להפחיד אויבים, יכירו כמה דגים מוזרים שחיים על קרקע הים וילמדו דברים נוספים על החיים המרתקים במעמקי הים. בסוף הספר הם ימצאו עמוד ובו מילים מעניינות שכדאי לדעת.  הטקסט קל לקריאה והוא מותאם במיוחד לילדי גן חובה וכיתה א' שמתחילים את דרכם בעולם הקריאה. (איורים: טטסו קושי וזואי ריי. מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת דני ספרים, 32 עמודים).

 

 

להכיר את עולם הבלט

'מרטין הבלרינה הקטנה' מאת ז'ילבר דלאה ומרסל מרליה הוא ספר ראשון בסדרה על ילדה אחת, רגילה ומקסימה. הספר הראשון בסדרה יצא בבלגיה ב-1954 ומאז יצאו סך הכול 60 ספרים, שמכרו יותר ממאה מיליון עותקים בעולם. מרטין היא ילדה שובבה וסקרנית שאוהבת מאוד לבלות עם חבריה וכלבה הקטן פטפוף. יחד הם מגלים עולם ומלואו וחווים הרפתקאות. דבר אחד בטוח, עם מרטין לעולם לא משתעממים. מדי יום רביעי אחר הצהריים היא הולכת לחוג בלט. שם היא נפגשת עם כל החברות וגם עם קטיה המורה, שהיתה פעם בלרינה מפורסמת, ומרטין מעריצה אותה. כבר בשיעור הראשון הודיעה קטיה לתלמידות שלה שהיא מתכננת להעלות מופע בסוף השנה, אך רק בתנאי שהן תתמדנה בשיעורים. מבט מורם, סנטר גבוה, רגל מתוחה! מרטין מכירה את כל התנועות, והיא נבחרה להוביל את הבנות במופע, אבל האם היא תצליח לזכור את כולן כשתעלה על הבמה? בעמודי הספר מוסברים בליווי איורים העמידות, התרגילים המבוצעים כמו תרגילי גרן-בטמן (מניפים רגל אחת באוויר), מוסבר מה יש בסטודיו, הסברים על הביצועים והתרגילים השונים המבוצעים במהלך השיעורים כמו ערבסקה (עומדים על רגל אחת כאשר השנייה מורמת מאחור) והגרנד-אקר (השפגט), קפיצות אנטרשה (קפיצה שבה הרגלים מצטלבות מלפנים ומאחור) ועוד. (מצרפתית: דורית דליות, הוצאת כתר, עמודים לא ממוספרים, מנוקד).

 

 

בין הדמיון למציאות

איך מעיפים חלומות לשמיים ומה עושים עם חלומות רעים? 'חלומות ובלונים' מאת ד"ר אירית שקדי, הוא הרביעי בסדרת ספרים מקסימה העוסקת בעולם הילדים. הספר מכיל שמונה סיפורים בחרוזים על חיי היום יום של ילדים, חלקם עוסקים בטבע ואחרים בחיבור בין הדמיון והמציאות היוצר פחדים אצל ילדים קטנים. שמו של הספר ניתן לו מאחד הסיפורים שבספר העוסק בנושא שהורים רבים מכירים: חלומות מפחידים והכלים שהורים יכולים להעניק לילדים כדי להתמודד אתם. יתר הסיפורים מתחלקים לשתי קבוצות: הסיפורים 'כתר בלי מלכה', 'בגינה של סבא', 'הנמלים', 'עם ובלי' ו-'מה אתה אוהב יותר' עוסקים באופן בו מתבוננים פעוטות וילדים צעירים על הטבע סביבם ובשאלות המתעוררות אצלם בעקבות כך. והסיפורים 'עדשים' ו'בים אמבטיה' עוסקים בחיבור בין דמיון ומציאות והפחדים שהחיבור הזה מעורר אצל ילדים, בשני הסיפורים הללו הילדים מגלים כי לפחד שלהם לא היה בסיס כשהם בוחנים את אותם אירועים באופן מציאותי. ברוב הסיפורים נוכחים בני משפחה מבוגרים (סבתא, סבא, אמא, אבא) באופן ישיר או מובלע בטקסט, בדרך המעגנת את הסיפורים עבור הילדים השומעים אותם במרחב המוכר והבטוח שלהם. (איורים ססגוניים: יונת קציר, הוצאת אוריון, 53 עמודים).

 

 

מתחילים לקרוא עם דיסני

סדרת 'מתחילים לקרוא עם דיסני' מזמינה את הילדים לעשות את צעדיהם הראשונים בקריאה בחברת הדמויות האהובות מעולמו המופלא של דיסני. האיורים והסיפורים המוכרים, המותאמים לקוראים צעירים, יהפכו את חווית הקריאה לקלה ומהנה. בסדרה: 'נשף התחפושות - הנסיכה סופיה הראשונה' - סופיה ואמבר מתכוננות לתחרות התחפושות של הנשף המלכותי. אמבר רוצה לזכות בפרס הראשון, אבל פרס גדול עוד יותר מחכה לה בסוף הנשף; 'הרפתקה באוקינוס - לשבור את הקרח' - אלזה ואנה יוצאת למסע הרפתקני בממלכות רחוקות. את מי יפגשו בדרך, ומה יחוללו כוחותיה הקסומים של אלזה במהלך המסע?; 'המסע אל הלב - מואנה' - מואנה יוצאת להרפתקה נועזת במרחבי הים כדי להציל את בני עמה. את מי היא תפגוש בדרך, ומה היא תגלה בסוף המסע? 'לב של אלוף - מכוניות 3' - ספידי מתכונן למרוץ הראשון של השנה. על קו הזינוק מחכה לו ג'קסון סטורם המרושע, ומחוץ למגרש מחכים חבריו הטובים, שתמיד מוכנים לעזור; 'מסלול המרוצים של ספידי - מכוניות 3' - ספידי וקוז נקלעים למרוץ שונה לגמרי. זהו 'מרוץ ההריסות של שמיניות האש', והוא לא דומה לשום תחרות שהם מכירים.  (מאנגלית: תהילה שם-טוב, הוצאת כנרת, 32 עמודים כל ספר).

 

 

לומדים בכיף עם דיסני

בסדרת החוברות של דיסני תמצאו מגוון פעילויות שיעזרו לילדיכם בגילאי 7-6,  לרכוש בהדרגה מיומנות חיונית להצלחה בלימודים. שלל הדמויות המוכרות מעולמו המופלא של דיסני, המדבקות הצבעוניות והסיפורים האהובים יהפכו את הלמידה לחוויה נעימה ומהנה. כך תוכלו לאפשר לילדיכם להתקדם ולהשיג יעדים חדשים בקריאה ובחשבון. הילדים ילמדו את יסודות החשבון תוך כדי סיפור ומשחק, פתרון בעיות מילוליות, תרגילים ואתגרים במספרים, יקראו סיפורים קצרים, ירחיבו את אוצר המילים וירכשו כלים בסיסיים להבנת הנקרא. בסדרת החוברות: 'חשבון פשוט עם אנה ואלזה', 'קוראים ומבינים עם אנה ואלזה', 'חשבון פשוט עם הנסיכה סופיה', 'קוראים ומבינים עם הנסיכה סופיה'. (הוצאת כנרת, 80 עמודים בכל חוברות בתוספת 2 עמודי מדבקות בכל אחת).

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...