שתף

ספרים רבותיי, ספרים

16:03 23.07.2017

מה חדש בגדרה

מאת: זהר נוי www.readbooks.co.il

 

ספרים – מומלצי השבוע

 

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים


הכמיהה לאהבת אמת

'לב מקוון' מאת סטלה גריי הוא יומן מסע אישי של היכרויות דרך הרשת המבוסס על שיחות ואירועים אמיתיים לחלוטין, שנפרשו על פני תקופה של שנתיים ויותר. הוא מתאר את חייה של סטלה גריי כשבעלה נטש אותה בפתאומיות לטובת אישה אחרת 'קץ נישואי היה אירוע פתאומי ובלתי צפוי'. היא שוקעת באבל עמוק שכולל בעיקר רביצה מול הטלוויזיה בחברת הרבה וודקה ודליים של גלידה. אבל כשהרחמים העצמיים ממצים את עצמם, היא מבינה שרק היא יכולה לעזור לעצמה ומחליטה לתת לחיים הזדמנות שנייה. חמושה בקסם אישי ולשון מושחזת היא מסתערת על עולם הדייטים המקוון, ומזדעזעת מהשינויים שעבר עולם החיזור במהלך שנות נישואיה. היא מגלה כמה מגוונות יכולות להיות ההגדרות למילה פשוטה כמו זוגיות, כמה כואבת חווית הדחייה וכמה עמוקה כמיהתה לאהבת אמת. היא מגששת את דרכה בעולם חדש ותובעני ונאלצת להתמודד עם שאלות מהותיות הנוגעות לאישיותה ולנשיותה. הספר מתאר את 693 ימי מסעה במדבריות האינטרנט. בכנות נוגעת ללב ובאופטימיות מדבקת היא פורשת את סיפורה ומזמינה אותנו למצוא בו את עצמנו. (מאנגלית: אינגה מיכאלי, הוצאת מודן, 295 עמודים).

 


ברוכה הבאה הביתה

'ברוכה הבאה הביתה' מאת מונה אריאל מיועד בעיקר לנשים, אבל לא רק. אם את בעלת עסק מהבית או חשבת להיות כזו, הוא יאפשר לך לדעת מראש לקראת מה את הולכת. הוא ייתן לך מידע חיוני, רעיונות, פתרונות, ותובנות. אבל הכי חשוב, הוא ייתן לך הצצה נדירה אל הווי החיים בבית שהוא גם עסק, צידה לדרך וחיבוק של עידוד. הספר מיועד לנשים בעלות מקצוע שרוצות לעצמן קריירה עצמאית אבל לא רוצות לוותר על נוכחותן בבית, על נוכחותן בזוגיות, בהורות ובכל הפרטים בשלבי הגידול של הילדים שלהן, הן קהל היעד העיקרי של הספר הזה כמובן. גם גברים ששוקלים לעבוד מהבית מוזמנים לחוות את החוויה דרך העיניים של מונה, וגם אנשים, נשים וגברים כאחד, שכבר עושים זאת, מנהלים עסק מתוך הבית ומתמודדים עם כל הסוגיות הייחודיות של המסגרת הזו יוכלו למצוא בספר הרבה מאוד עצות, נקודות הזדהות, אנקדוטות שקורות, מתברר, לא רק אצלם, פתרונות שונים ומשונים ותובנות מהדרך שלה. המסר המרכזי בספר הוא שלא צריך לפחד. שתמיד שווה לנסות. שלקום בבוקר ולעשות את מה שהכי אוהבים שווה את מחיר הוויתורים שצריך לעשות בדרך. שהדרך לא תמיד קלה אבל תמיד אפשרית. (איורים: סיגל בר. הוצאת מונה אריאל, 80 עמודים).

 


סבתא באה לגן

'סבתא באה לגן, איזה בלגן' מאת ד"ר עיינה פרידמן הוא ספר ילדים מקסים הנוגע באחד ההיבטים החשובים ביותר בחיי ילדים, הקשר עם הסבים והסבתות שלהם. עיינה בוראת את סבתא דבורה כדמות חביבה שאין ספק שכל הילדים יאהבו על שום הדמיון הרב בינה לבין הילדים עצמם שנהנים מתהליך היצירה וכשהם שוקעים בה, עלולים לעתים לשכוח להקפיד על כללים אחרים כמו סדר וניקיון. דמותה הסבתא מוצגת כניגוד מוחלט לדמויות שאר המבוגרים בספר, בעלי התפקידים השונים והגננת שולה עצמה. היא מעוצבת באופן שונה, שיערה ובגדיה מעוצבים בדרך החורגת מזו המקובלת אצל רוב המבוגרים ומזכירים במידה מסוימת את בחירותיהם של ילדים רבים כשמותירים בידם אפשרות להתלבש כראות עיניהם. הבחירה של הילדה אורית להציע, מבלי לשאול איש מן המבוגרים שבחייה, את ביקור סבתה בגן בעת שהילדים מתבקשים לשאול את הוריהם האם יוכלו להגיע לספר על עבודתם מציגה בפשטות את הקשר הטבעי בין השתיים ואת הביטחון המוחלט שיש לה בעובדה שסבתה היא חלק בלתי נפרד מחייה, ממש כמו הוריה. היכרותה עם סבתה מאפשרת לה להציע לגננת גם את טיב הפעילות שסבתה תעביר בגן, שכילדה אין לה ספק כי כמוה שאר הילדים בגן יאהבו. (איורים ססגוניים: הילה דאבי, הוצאת אוריון, עמודים לא ממוספרים).

 

 

הוא עלול להפוך ליעד הבא
'לא ישובו לעולם' מאת טים ויבר הוא השלישי בסדרת המותחנים שגיבורם הוא חוקר הנעדרים דיוויד רייקר. זה היה אמור להיות ערב משפחתי נעים, אבל כשאמילי קיין מגיעה לבית אחותה קארי, היא מגלה שדלת הכניסה לא נעולה וין יש בבית. ארוחת הערב על הגז והטלוויזיה דולקת. קארי, בעלה ושתי בנותיהן נעלמו. לנוכח העובדה שהמשטרה לא מצליחה לפתור את התעלומה, מבקשת אמילי מחוקר הנעדרים דייוויד רייקר למצוא אותם. אט אט מתברר שמישהו לא רוצה שימצאו את המשפחה. בעבודה מאומצת מתקרב רייקר לאמת, אך בד בבד הוא מתחיל לחשוף ראיות לטשטוש עובדות שנמשך עשרות שנים ועולה באינספור חיי אדם. וגרוע מזה, בניסיון למצוא את משפחתה הנעדרת של אמילי הוא עלול להפוך ליעד הבא. (מאנגלית: אסנת הדר, הוצאת מטר, 448 עמודים).

 


החיים בחלל

'החיים בחלל' הוא ספר בסדרת 'ראשית מידע', שיצאה לאחרונה במהדורה מחודשת בפורמט גדול. זוהי סדרת ספרים יפהפייה, הנותנת מידע בסיסי וחשוב על נושאים שונים האהובים על הילדים. בספר זה ילמדו הילדים, בין היתר, על כדור הארץ והחלל, מה לומדים בבית הספר לחלל, איך מתכוננים לטיסה ומה עושים האסטרונאוטים בתחנת החלל. הם ילמדו על אכילה ושתייה בחללית, איך שומרים על הניקיון בחלל, ממה עשויות חליפות החלל, מה עושים כשיוצאים מחוץ לחללית, מי היה היצור החי הראשון בחלל, וכיצד מבוצעת השיבה לכדור הארץ. בסוף הספר הם ימצאו עמוד ובו מילים מעניינות שכדאי לדעת. הטקסט קל לקריאה והוא מותאם במיוחד לילדי גן חובה וכיתה א' שמתחילים את דרכם בעולם הקריאה. (מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת 'דני ספרים', 32 עמודים).

 

 

האם נייט יחזור לעצמו?

'נייט הגדול יוצא לדרך' מאת לינקולן פרס הוא השמיני בסדרה בכיכובו של נייט הגדול, המנהיג שובר השיאים של בית הספר ע"ש וושינגטון ובהחלט לא חביב המורים. נייט דלוק על רובי, התלמידה החדשה. אבל אחרי שהריב שלו עם רנדי בטנקורט מככב בעיתון בית הספר, יש לו בעיה הרבה יותר חמורה מריתוק! האם נייט יחזור לעצמו? והאם תחרות 'שלולית הבוץ' השנתית תהיה אדירה... או גרועה? (מאנגלית: אסנת הדר, הוצאת כתר, 219 עמודים).

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...