שתף

נציג תיכון דרכא רמון בכנס קיימות בפורטוגל

מה חדש בגדרה

 

גיא סוד מוריה, תלמיד כיתה י' בתיכון דרכא רמון, ייצג את מדינת ישראל בסדנא בינלאומית להפחתת פסולת וקיימות בעיירה גויש בפורטוגל

 

בין היתר, ראיין גיא את ראש העיר וראש מועדון האופנועים במקום.


מזה ארבע שנים תיכון דרכא רמון בגדרה פעיל ברשת הבינלאומית של כתבי סביבה צעירים, במסגרת לימודי מגמת מדעי הסביבה בהובלתו של רכז המגמה מאיר מלכה.


במסגרת זו נבחר השנה בית הספר לייצג את מדינת ישראל בסדנא בינלאומית בנושא הפחתת פסולת וקיימות שנערכה במשך שבוע בעיירה גויש שבפורטוגל.

 


גיא סוד מוריה תלמיד כיתה י' במגמת מדעי הסביבה נבחר לייצג את בית הספר ולמעשה את מדינת ישראל בסדנא ירוקה בפורטוגל .


על החוויות שעבר מספר גיא סוד מוריה: "בניגוד לשנים קודמות אז כללה המשלחת 2 תלמידים ומורה, השנה המשלחת כללה אותי בלבד. המשימה, שהיא בעצם חקירה מקרוב של סוגיה סביבתית, התרחשה בגויש שבפורטוגל ונמשכה כמה ימים שהיו מהנים ומלאים בחוויות, מראות, ריחות והנאה צרופה. לאורך כל ימי המשימה, לאחר ארוחת הבוקר, יצאנו למסלול ביערות המקיפים את העיירה, פגשנו וראיינו אנשים בסוגיות חשובות כמו המצב האקולוגי, חברתי, כלכלי וכו'. נכנסו לכפרים ועיירות פגשנו אנשים נפלאים ששמחו לראות אותנו, לדבר אתנו ולחלוק איתנו מידע". במסגרת הסדנא התגבשו חברי המשלחות מכל העולם, נפגשו וראיינו דמויות מעניינות כמו ראש העיר של גויש וראש מועדון האופנועים של העירייה.

 


"בערבים," מוסיף לספר גיא סוד מוריה, "אני וחבריי ישבנו בקבוצות ושיתפנו ידע, אותו הפכנו לכתבה עיתונאית על אחד הנושאים שהתמקדנו בהם באותו יום. ייצרנו מצגת תמונות מהיום שעבר עלינו וערכנו סרטונים על כל הימים של המשימה יום אחר יום. כל ערב עבדנו כ- 3 שעות על מצגת, כתבה וסרטון עד שלבסוף סיימנו והצגנו את התוצרים ביום מיוחד שאליו הגיעו אנשים מכל העיירה. המשימה הייתה חוויה יוצאת דופן מבחינתי. לא אשכח את האנשים הנפלאים שפגשתי ודיברתי איתם, לא אשכח את המראות שראיתי ואת הנוף המקסים שיש לפורטוגל להציע".

 


גיא מסכמם את הנסיעה: "המשימה היא בהחלט דבר ששינה לי את נקודת המבט על החיים על הסביבה ועל אנשים בכללי. אני ממליץ לכל מי שיש לו הזדמנות לצאת למסע הזה שלא יוותר עליו כי הוא בין הדברים הכי מעניינים, מרגשים ומיוחדים שעשיתי בחיי. נהניתי, השכלתי ופגשתי אנשים, נופים טבעיים ולא טבעיים שהדהימו אותי וגרמו לי לא לשכוח את מה שעבר עליי בגויש שבפורטוגל".

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...