שתף

מצוינות גם בסביבה

22:45 09.07.2017

מה חדש בגדרה

 

תלמידי מגמת מדעי הסביבה בבית-הספר 'דרכא רמון' זכו במקומות הראשונים בתחרות הארצית של כתבי איכות הסביבה


הפחתת שימוש בשקיות פלסטיק, בעיית המיקרו פלסטיק שלא מתכלה, העלאת המודעות למיחזור, פגיעה במאזן האקולוגי, בניית בתים ידידותיים לסביבה - אלו רק חלק מהנושאים בהם עסקו וזכו במקומות הראשונים תלמידי מגמת מדעי הסביבה בבית הספר דרכא רמון בתחרות הארצית של כתבי איכות הסביבה.

 


ביום שלישי האחרון יצאו תשעה תלמידים ממגמת מדעי הסביבה, בהובלתו של רכז המגמה, מאיר מלכה, ליום מפנק במיוחד. התלמידים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בתחרות של כתבי איכות סביבה קיבלו כבוד של זוכים בתחרות YRE, במסגרתה, בחרו התלמידים סוגיות סביבתיות, חקרו אותן והציעו פתרונות יצירתיים. את העבודות שעשו הגישו בפורמט של כתבה, סרטון או תמונה. מתוך 104 עבודות שהוגשו למשרד החינוך, זכו תלמידי מגמת מדעי הסביבה מתיכון דרכא רמון במקומות הראשונים בכתבות, ובמקומות הראשון והשני בסרטונים.

 


"תהליך העבודה היה קשה ומאתגר, בעיקר במציאת הזמן לשלב בין העבודה לבין לימודי החובה. למרות שהעבודה לא הייתה עם ציון, עשינו אותה טוב, כי באמת נהנינו". מספרת רז מזרחי.


במקום הראשון בתחרות הארצית בקטגורית הכתבות זכתה כתבתן של עדי שטנגר, נעם אבו ורז מזרחי - "מתקפת השקיות".

 


במקום השני זכתה כתבתן של ניצן מדר ושחר הורביץ - "הצד האפל של מוצרי הפלסטיק".
במקום השלישי זכתה כתבתם של ארז אזגורי, ברמכר דרור, אסף שלו ואורי פיזואטי.
בקטגוריית הסרטונים, במקום הראשון זכו חזן טל ומתן בירו, הסרטון עסק בגורל השטחים הפתוחים.
במקום השני זכה הסרטון של תאנה אבגוסט, סיון אבני, נועה סימון ומיה דאי.
יש לציין כי במיזם כולו השתתפו כ- 25 תלמידים ממגמת מדעי הסביבה בשכבה. הנהלת בית הספר בהובלתה של המנהלת חנה כהן תמכו בפרויקט ובתלמידים לכל אורך הדרך.

 

לאחר טקס הצגת העבודות וקבלת הפרסים, התלמידים התפנקו בארוחה טעימה ואז המשיכו לביקור מרתק, בבית 'ידיעות אחרונות', שם למדו על תהליך הפקת עיתון ואף התנסו בעריכתו.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...