שתף

''חולים'' על כדורגל...

13:40 17.08.2017

מה חדש בגדרה

 

צחי אביב, איציק שטאובר ואפרת ברקת, שלושה הורים, הקימו בגדרה מועדון כדורגל לילדים, כולל המגרש

 

הכירו את עמותת 'פרחי הדרום'

 

בשנת 2015 הם הקימו את עמותת 'פרחי הדרום', לקידום הספורט בגדרה. "העזנו לרצות עוד ויותר עבור הילדים. איפה שלא היינו ועם מי שלא נפגשנו, הסתכלו עלינו כעל 'משוגעים' - האמנם?"

 

השלושה, מתגוררים בגדרה, לא המתינו ליוזמת המועצה, אלא להיפך - הם אלו שרתמו את המועצה לפעילות משותפת. הם החלו את דרכם לפני כשש שנים, כמנהלי קבוצות בקבוצת הכדורגל של ילדיהם הפרטיים. כל אחד הגיע מסיבותיו שלו, להיות 'אבא או אימא של שבת', כתף תומכת ואוזן-קשבת לילדים - בזמנם הפנוי ומתוך התנדבות מלאה.

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, בביקור במועדון


"ליווינו את הילדים כל הזמן ולכל מקום," אומרים השלושה ומוסיפים: "באיזשהו שלב, לאורך הדרך, נוכחנו לדעת שאנחנו הופכים להיות יותר ויותר משמעותיים עבור הילדים, וחלחלה בנו ההבנה שמרגע שמתבססת ומתגבשת קבוצה - גם השמים אינם הגבול, בכל הקשור למה, ועד כמה, אפשר לעשות עם הילדים. מצאנו את עצמנו יוצאים אתם לסיורים בעלי רוח ארצישראלית, מבקרים במחלקות ילדים בבתי-חולים, מנקים את מתקני הספורט בישוב, ומחלקים מצרכים למשפחות נזקקות. עם הזמן פנו אלינו מחנכות השחקנים ורכזות השכבה, וביחד עשינו את המיטב והמירב בכדי לעטוף את הילדים מכל כיוון."


"איכשהו הזדמנה בדרכנו האפשרות לשכור את המגרש בבני-עי"ש, באמצעות מימון פרטי, הפכנו את משטח העשבים הגבוהים, והקוצים, למגרש כדורגל של ממש, שאף הוכשר כתיקני על-ידי 'ההתאחדות לכדורגל בישראל'. אט-אט הפעילות קרמה עור וגידים וסיימנו את שנת הפעילות השנייה, כשהמועדון מכיל 227 ילדים, מהם כ-100 שחקנים, בארבע קבוצות ליגה שונות, של ההתאחדות לכדורגל."    

 

                                                 אפרת ברקת, צחי אביב, ואיציק שטאובר

 

"השלב הראשון היה לבנות בית, ארבעה קירות. השלב השני היה לחפש לו גג, ורצוי שיהיה אדום. חיפשנו לחבור למועדון גדול ומבוסס, מבחינה מקצועית, שיפרוש עלינו את חסותו המקצועית והערכית. היינו צמאים לידע, ונחושים לתת לילדים את האופק המקצועי הטוב ביותר. הרעיון היה להקנות להם, מעבר לכדורגל איכותי, גם ערכים ודרך-ארץ, שיאפשרו להם, לצד חינוך מהבית, לגדול להיות אנשים טובים יותר, ובוגרים ראוים יותר בחברה הישראלית."

 

"קיימנו מפגשים עם שלושה מועדונים גדולים, מהארץ ומחו"ל. הגענו לאצטדיון 'ווסרמיל', בבאר-שבע, למפגש עם מנכ"ל הפועל באר-שבע, אסי רחמים. הדבר הראשון שקיבלנו מאסי היה חום ואהבה בשפע, וזה עוד בטרם התוודענו אלה לאלה, עוד בטרם הצגנו את 'האיך וה-למה', את הדרך והמטרה... הייתה שם הערכה וחום שהיו עטופים במקצוענות, שאין עליה עוררין. ויצאנו לדרך בחסות ובשיתוף-פעולה מקצועי של 'הפועל באר-שבע', שלימים הפכה לאלופת המדינה."

 

לדברי השלושה, בקיץ האחרון, הגיע הרגע ששינה את התמונה, כשהנהלת העמותה קיבלה פנייה מראש מועצת גדרה,יואל גמליאל, שביקש מהם, שיקחו לידיהם את ניהול כלל הכדורגל בישוב, הכולל את בית-הספר, את קבוצות הליגה ואת קבוצת הבוגרים. "האתגר הוא גדול, והעבודה מרובה. בין רגע שילשנו את היקף הפעילות שלנו, ואנחנו זוכים להיות בית לעוד ועוד ילדים. אנחנו מבקשים להודות לראש המועצה ולחברי העמותה לקידום הספורט, שראו בנו כראויים לדבר, ויש לנו מלוא הכוונה, הרצון והיכולת לעשות את המיטב והמירב, על-מנת לספק לילדי גדרה והסביבה בית חם ופלטפורמה מקצועית שאין שנייה לה."

 

באיזה טווח גילאים מדובר?

"מתחילים בגילאי גן חובה. הקבוצה הבוגרת של המועדון מורכבת משחקנים בשנתון 2003."


כיצד הגיבו ההורים וילדיהם להקמת המועדון?                                                                                                               

"את חלק מהילדים וההורים, היכרנו עוד קודם, נוכח ההתנדבות שלנו בקהילה. השאר העזו להעז ביחד איתנו ו... ראו כי טוב."


למה דווקא כדורגל? אילו ערכים לדעתכם מעניק ספורט זה?                                                                                       

"חזון מינהל הספורט קובע כי לכל אדם הזכות למימוש עצמי באמצעות ספורט ופעילות גופנית, המהווים כלי לגיבוש החברה והקהילה ולהטמעת ערכים בקרב ילדים ובני-נוער. להיות ספורטאי/ת זו משימה תובענית, הכרוכה באימונים רבים, יכולת התמדה, משמעת עצמית גבוהה, וכל זאת במקביל לרצון להיות תלמיד/ה טוב/ה בבית-הספר. מלאכה זו אינה קלה, ומי שבוחר בדרך זו - משקיע רבות. התוצאה משתלמת, וגם אם לא זוכים במדליה - לומדים הרבה על היכולות העצמיות שלנו ומתחזקים ומתעצמים בדרך להישגים הבאים."

 

"מחקרים בעולם מצביעים על הספורט כאחד הכלים היעילים ביותר להקניית ערכים חינוכיים, חברתיים ותרבותיים. אנו מאמינים, כי אחד התפקידים המרכזיים שלנו הוא לפעול למען עיצוב דמותם של הילדים, תוך הקניית ערכים חיוביים ומעצבים. אנו תומכים בשיתוף-פעולה עם המעגלים הנוספים, אשר מעסיקים את בני-הנוער (לימודים, משפחה, חברים וכיו"ב), על-מנת ליצור עבורם סביבה נוחה, שקטה ותומכת, שתאפשר את התפתחותם המקסימאלית, לא רק בתחום הכדורגל, אלא בתחומי החיים הנוספים, ותסייע בידם להתמודד בהצלחה עם אתגרי המחר של החברה בישראל."

 

נשיאת הפועל באר-שבע, אלונה ברקת, מבקרת במועדון


כמה השקעתם, מבחינה כספית? האם היה לכם מימון, לבד ממימון עצמי?
"המימון היה עצמי בלבד."


כמה שעות בשבוע אתם מקדישים למועדון?
"24/7, כשמשהו מגיע מהלב - אין לו שעות, ולא נצמד אליו שעון."


מהן שעות הפעילות במועדון? הפעילות גם בשבתות?
"הפעילות מתקיימת בימים א'-ה', החל מהשעה שלוש בצהריים ועד שעות הערב. משחקי ליגה מתקיימים בימי שישי. אין פעילות בשבת, המועדון הוא מועדון 'צו פיוס' (קירוב בין דתיים לחילוניים)."


האם ניהלתם מאבקים בירוקרטיים עד שהגעתם עד הלום?
"בשפע. אבל העיקר, מבחינתנו, הוא נקודת-הזמן הנוכחית, המאפשרת לנו לפרוש את החסות שלנו על ילדים נוספים."


מה התוכניות העתידיות של המועדון והפעילות בו?
"בגדול, יעדי הליבה של המועדון לשנה זו הינם: פיתוח והקניית מוטיבציה, ויכולתם של הילדים ובני-הנוער להשתלבות חברתית נורמטיבית, כשווים בקהילה ובמדינה. מתן הזדמנות שווה להצלחה לכולם. מתן פלטפורמה מקצועית למתאימים. הקניית ערכים הומאניים, ציוניים ויהודיים. השגת תעודת-בגרות מלאה, מיטבית ואיכותית, המאפשרת המשך לימודים גבוהים. פיתוח מוטיבציה והכנה לשירות ערכי ומשמעותי בצה"ל."

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...