שתף

דור היין: יקבים, יינות וייננים

15:00 22.08.2017

מה חדש בגדרה

 

מאת: יואב גד

 

יש כיום בארץ שפע ומגוון גדול מאוד של יקבים, קטנים וגדולים, איכותיים, מקצועיים ותעשייתיים. ביקרנו בשניים מהם


ייננים ובעלי יקבים מקצוענים, בעלי ידע, בעלי ניסיון, עם ייחוד ומעוף. תמיד מעניין לשוחח עמם, ואחת כמה וכמה להסתובב ביקב ובכרמים, בעיקר בעונה זו, בה הבשילו האשכולות, הבוחל הסתיים, ותקופת הבציר בפתח.

 

 

ביקרתי השבוע בשני יקבים קטנים ושונים זה מזה:

יקב בן נון של ד"ר דני יניב ממושב בן נון על יד לטרון. יקב בן 7-8 שנים, שבציר ראשון שלו היה בשנת 2013, ועושה כיום 16,000 בקבוקים מכרמים בבעלותו, ועדיין ממשיך בנטיעות. בקרוב ינהל היקב, בבעלותו של דני, 25 דונם של זנים שונים - מרלו, קברנה סוביניון, סירה, קברנה פרנק, פטי ורדו. הכרם במורדות המערביים של ביתו , עם שיפוע אידיאלי, מהסרטים, עם נוף לגבעות גזר. לא רק זאת, אלא יש לו בחלקתו גת עתיקה, שמייחסים אותה לימי בית שני, ולהערכתו של דני, אם ינקו את השטח, ויחפשו - ימצאו שרידי ישוב עתיק.

 

יקב בן נון


דני בצר וסחט אתמול ענבי מרלו ליין רוזה, ואת הגפת והשזרות פיזר בחלקה המיועדת לשתילת גפנים חדשות, כזיבול ודשן. בחוץ מונחות חביות חדשות ויישנות לתהליך היישון העתידי של היין, בקרוב מאוד ימלא את החביות וישרה את היין לכ-9 חודשים.

 

טעמנו שלושה יינות צעירים, אבל מאוד מדויקים, קלים וטעימים. יינות של 2014, 2015 בלבד. כל היינות של 2016 נמכרו לקניין אמריקאי גדול.
היינן של היקב הינו לואיס פסקל, שהיה היינן של יקב רקאנטי כשמונה שנים, מתחילת דרכו. יינן בעל שם, ותק, סיגנון, ידע וניסיון רב.


לידו של ד"ר דני יניב , ולצדו, עומדת אשתו, יעל. ובנוסף ישנו שותף - עו"ד עומר נירהוד מיהוד. צוות לעניין.


משם עברנו, דרך 'אלונית' של כפר בינון לקניית חלות טריות... המשכנו לבית-קפה בתחנת הדלק של צומת לטרון... והגענו שמחים וטובי-לב ליקב ויינר במכבים.

 

יקב ויינר


יקב קטן, יקב גארג', העושה כאלף בקבוקים מזנים שונים, ומכרמים שלא בבעלותו. בעל-הבית, היינן ד"ר שמעון ויינר, מיקם את היקב במקלט הצמוד לבית. כל הציוד, כולל החביות, ישנות וחדשות ובגדלים שונים, נמצא במקלט הממוזג היטב.


טעמנו שלושה בקבוקים שונים, כולם אדומים: בלנד של 4 זנים (גרנש, סירה, קרינין, מרלו) משנת 2014, מרלו משנת 2015, קברנה סוביניון עם מרלו משנת 2015. טעמנו טעימת חביות - מאוד מרתק ומפתיע. ולבסוף, קיבלנו לטעום טעימת חבית של זן המלבק, האופייני לארצות דרום-אמריקה (ארגנטינה וצי'לה) - נפלא. קנינו, כל אחד, מספר בקבוקים, כהשתתפות והערכה לבעל הבית, וחזרנו בשמחה ובששון הביתה, לעירנו היפה - יבנה.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...