שתף

דואגים לסביבה בגדרה

12:42 15.08.2017

מה חדש בגדרה

 

ממשיכים בפעילות סירוס ועיקור חתולי הרחוב בגדרה

 

אושר תקציב נוסף להמשך פעילות עיקור וסירוס חתולי הרחוב בגדרה.


בתקופה האחרונה הסתיים מהלך של כחצי שנה, בו סורסו ועוקרו למעלה מ-1,000 חתולי רחוב.


התקציב החדש, שהתקבל ממשרד החקלאות, יחד עם המשך תקצוב המועצה יאפשר להשלים פעולות עיקור וסירוס עד סוף שנת 2017. ההערכה של הוטרינרית העירונית, ד"ר שרון כהן בראשי היא שעד כה טופלו כ 1200 חתולים אך יחד עם זאת, ידוע על  אוכלוסיית חתולים  נוספת הזקוקה לטיפול.


פעילות העיקור והסירוס נעשית בשנים האחרונות ביוזמתה של חברת המועצה לילך לבבי ובמימון כאמור של המועצה המקומית גדרה  יחד עם משרד החקלאות.

 


'חתולי הרחוב' מוגדרים חתולים משוטטים ללא בעלים מוגדר בין הבתים, החצרות, החנויות, גני הילדים וכל מקום בו יש סיכוי למצוא מזון. חתולה אחת יכולה להמליט מדי שנה עשרות גורים ולהקים שלושה דורות בתוך זמן קצר ואל נשכח את יכולתם של גוריה להתרבות אף הם.


חתולי רחוב החיים בתנאים של רעב, מחלות, מריבות על טריטוריה,  אוכל או מקום מחסה. חתולי הרחוב שרויים בסכנה תמידית של פציעות, תאונות, הידבקות במחלות ועוד.


"היעד שלנו בטיפול בחתולים הוא לבצע צמצום ילודה מתוך מגמה לשמור על בעלי החיים וגם עלינו. את החתולים אוספים מהרחוב על ידי איתור מוקדים מרכזיים אליהם מגיעים החתולים לאיסוף אוכל ועוד. לאחר האיסוף, מחסנים אותם נגד כלבת ואז מעקרים" מסבירה ד"ר בראשי כהן.


כל החתולים יוחזרו, לאחר 24 שעות, למקום ממנו נלקחו. כל חתול מעוקר ומחוסן יסומן על ידי קטימת קצה אוזנו השמאלית- כך שניתן יהיה לזהותו בעתיד.


ראש המועצה יואל גמליאל ציין כי המועצה המקומית גדרה משקיעה רבות למען מושבה ירוקה, מקיימת ופועלת למען איכות הסביבה תוך דאגה לבעלי חיים.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...