שתף

גם בשגרה מוכנים לחירום בגדרה

14:38 31.07.2017

מה חדש בגדרה

 

לאחרונה נערך סבב שיפוץ מקלטים ציבוריים


המועצה המקומית גדרה ממשיכה בתהליך הגברת הביטחון, האכיפה ביישוב והמוכנות לחירום. לאחרונה, הסתיימה הקמתו של מרכז ההפעלה היישובי, הנועד לתת מענה בחירום. 

 

לפני כחודש, קיבלה המועצה שבחים, מנציגי רשויות החירום, בתרגיל החירום, שנערך במושבה, וכעת, יוצא לדרך שלב נוסף בתכנית: שיפוץ המקלטים הציבוריים ארוכת הטווח.

 


בין השאר שופצו מקלטים ברחובות: ויצמן, מנשה ומועצת סיני. בכל מקלט מתבצע שיפוץ בעלויות של כ-30-40 אלף שקלים. שיפוץ מקלט כרוך בבדיקה קפדנית של עמידה בסטנדרטים גבוהים, על-מנת שיוכל לעמוד כראוי ולהגן על התושבים מפני חומרי נפץ, רעידות-אדמה ופגעי-חירום אחרים.


בכל מקלט, הנמצא מתחת לפני-הקרקע, מתבצעת בדיקה מקיפה והחלפה של גומיות מיוחדת, אטמים, דלת מתכת כבדה, חלונות הדף מיוחדים ומערכת אוורור. מתבצעת גם בדיקה של מערכת המשאבות.
 

"בגדרה, אנו משמישים את המקלטים בקפדנות הגבוהה ביותר" מסביר יואל גמליאל, ראש המועצה, "על-מנת שיהיו מוכנים לחירום, וגם מקיימים בדיקות תקופתיות. לאחר מכן, באמצעות הגורמים השונים ברשות, ובשיתוף-פעולה עם הקהילה בשכונות השונות, אנו דואגים שהמקלטים יהיו מאווררים, נקיים ונעימים לשהיה. במקביל, אנחנו עורכים סבבי שיפוצים של המקלטים לפי תכנית רב-שנתית, וכך מקבלים גם וגם מקלטים מצוינים עבור כולנו. כך שהמוכנות לשעת חירום בגדרה היא עבודה המתבצעת לאורך ימות השנה - באופן שוטף. מוכנות מלאה בשגרה, לימי החירום."

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...