שתף

אנדרטת המסוק עברה מהפך

10:40 08.07.2017

מה חדש בגדרה

 

יוזמה מבורכת של חברת מועצת גדרה, לילך לבבי, בשיתוף חניכי תנועת הצופים ביישוב ותלמידי תיכון דרכא רמון, הובילה לשיפוץ וצביעה מחדש של אנדרטת המסוק במרכז המסחרי בגדרה, על שמו של רון משיח ז"ל


במסגרת המבצע, חניכי תנועת הצופים עמלו במשך שעות על ניקוי יסודי של האנדרטה ולמעשה הכינו אותה למלאכת הצביעה מחדש. את הצביעה היסודית לקחו על עצמם תלמידי תיכון דרכא רמון, שבמשך שעות ארוכות עמלו על הצביעה המורכבת.


אנדרטת המסוק נקראת, כאמור, על שמו של רס"ב רון משיח ז"ל, לוחם ומכונאי מוטס בטייסת היסעור 'מובילי הלילה'. משיח ז"ל יליד 1972, נפל בשנת 2006 יחד עם עוד 5 אנשי צוות, במסגרת מלחמת לבנון השנייה, כאשר המסוק שלהם נפגע מטיל שירה חיזבאללה. התקרית הקשה אירעה במהלך 48 השעות האחרונות למלחמה.
רון ז"ל היה לוחם מנוסה, בעל וותק של 14 שנות שירות בטייסת, השתתף במספר רב של גיחות מבצעיות בארץ, בחו"ל ובשטח האויב.

 

 


רון התנדב לכל משימה. חבריו תיארו אותו כאדם שקט ויסודי, נעים הליכות ואהוב על כולם, בלט בטוב לבו, נאמנותו וחריצותו. אהבת חייו של רון הייתה מסוקים ומטוסים. קירות חדרו כנער קושטו בתמונות של מסוקים ומטוסים. במיוחד התעניין והתעמק במסוק היסעור, המסוק שגורלו נקשר בו, ושלימים מצא בו את מותו.


רון משיח ז"ל ביצע משימתו באומץ ובגבורה מול אש האויב. הוא הותיר אחריו אשה ובן סער, שנולד לאחר נפילתו, הורים ושני אחים. רון ואשתו התגוררו בגדרה.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...